põiepõletik? 03.11.03 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere.

6a tüdrukul on vahest selline probleem- tunneb, et on pissihäda, aga kui pissile läheb, siis ei tule midagi. Valus ei ole ja ei aja ka kogu aeg pissile. Mõni aasta tagasi oli tal tihti põiepõletik, nüüd enam pole olnud. Millest selline reaktsioon? Kas asi võib olla ka psühholoogilne? Viimane nädal on laps olnud kuidagi väsinud ja loid. Samas on ta jälle rõõmus ja mängib, aga ei ole ikka päris tema ise. Kas stress?

Tänulik vastuse eest.
Murelik emme

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Probleem ei pruugi olla psühholoogiline. Üks võimalik põhjus võib olla ka, et laps pissimisel ei tühjenda põit korralikult ja põide jääb palju jääkuriini. Viimane omakorda annab pissihäda tunde. Soovitaksin laste neeruarsti (nefroloog) vastuvõtule pöörduda, kes saab ka ultraheliga põit vaadata.
Tartu lastekliinikus Dr. A. Traat, registratuur (7)319508
Lugupidamsiega Heli Grünberg