poisi hügeen 08.02.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere Doktor!
Mul on tekkis selline küsimus. Laps alla aasta vana. Millal peaks hakkama poisslapsel peenise eesnaha alust pesema? Mis juhul diagnoositakse fimoos?

Ette tänades

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Eesnaha alust ei õnnestu enamusel poistel pesta enne 3. aastaseks saamist. Kuni selle vanuseni on poistel eesnahk kitsas, see on füsioloogiline fimoos ja käib selle vanusgrupiga kaasas. Pärast kolmandat eluaastat laheneb enamusel poistel fimoos ja siis õnnestub ka eesnaha alust pesta. Genitaale e. välissuguelundeid pestakse imikueast alates, vaatamata fimoosile. Pestakse veega, seepi ei ole õige iga päev kasutada. Seepi kasutatakse 1-2 korda nädalas. Kui fimoos ei lahene, opereeritakse 5.-6. eluaastal.
Lugupidamisega Heli Grünberg