Erütrotsüüdid lapse uriinianalüüsis. 26.01.24 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere
Laps on 1 aasta 8 kuud vana, tüdruk. Uriiniproovi tegime 3 korda, 18., 22. ja 26. jaanuaril. Analüüsis oli erütrotsüüdi arv 25., 10., 25 E6/L. 18. jaanuaril tehti ka vereanalüüs, kõik näitajad olid normis, kuid PDW alla normi - 9,5 fl. Laps on rahutu, magab halvasti. Olen lapse pärast mures. Mis see võiks olla?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Uriinianalüüsis ei peaks lapsel püsivalt erütrotsüüte olema.
PDW näit ei ole isoleeritult patoloogia, selle pärast muretsema ei pea.

Nii vähese info põhjal ei saa ega tohigi mingit diagnoosi pakkuda. Kas lapsel tundub olevat valus pissida? Ja kas tal on palavikku? Kuseteede põletik tuleks kindlasti välistada, näiteks uriini külvi abil.
Soovitan siiski jätkata perearstiga, kaebuste süvenedes pöörduda lastehaigla EMO sse.

Lugupidamisega
Marge Kütt