Parema käe valu/valu õlas. 16.10.23 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere!

Mul oleks selline küsimus, et mul on parema käega järskudel liigutustel selline tunne nagu liiges või kont läheks sees liikuma ja valesse asendisse, siis võtab mul ca 20 sekundit ja läheb uuesti paika, aga valu jääb mitmeka päevaks
peale seda.Probleem tekib näiteks eseme viskamisel, spordi tehes/korvpall, poksiga tegelemisel.

Milles võiks asi olla ja, kui tõsine, kogu õlg ja muskel on vaevatud, mōtlesin, et pöördun lõpuks perearstile, aga äkki oskate ka teie midagi öelda.

Parimat

Arst vastas:

Maris Perendi

dr Maris Perendi

Füsioteraapia

Confido tervisekeskus

Tere

Tegemist on ilmselt õla ebastabiilsusega. Vajalik on regulaarne lihaste tugevdamine ja füsioteraapia. Kui sellest ei piisa, konsulteerige palun ortopeediga. Operatsiooni kaalutakse korduvate nihestuste ja tõsisemate kudede vigastuste korral.

Heade soovidega

Maris Perendi
Füsioterapeut