Toidulisand GABA 20.05.20 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tellisin endale ühest E-poest toidulisandi, mis sisaldab 750 mg gamma-aminobutric acid`i ja 100 mg melotoniini. (OstroVit GABA +) Kas seda võtta on ohutu? (olen paar õhtut pool tabletti võtnud, pole tundnud kõrvaltoimeid. Googeldades leidsin, et tegu võib olla ka retseptiravimiga, aga ma pole kindel, ja et kõrvaltoimed võivad olla on minu poolt soovitule lausa vastupidised.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Nii gammaaminobutüürhape kui ka melatoniin on saadaval ka Eesti apteekides käsimüügis. Retseptiravim see ei ole. Tegemist on aju ainevahetust parandava, pingeid maandava ja und soodustava kombinatsiooniga. Ei usu, et oleks karta olulisi kõrvaltoimeid. Kuivõrd sellisel ravimil kasulikku toimet on, on samuti teadmata.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.