foolhape 07.04.09 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Mida tähendab liigne foolhappe sisaldus veres, >54,4, kas on tarvis ja kuidas seda vähendada?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Foolhape on B-grupi vitamiin, mida saame enamjaolt taimsetest toiduainetest. Samuti on viimast lisatud sageli erinevatele kompleksvitamiini preparaatidele. Kui muud verenäitajad on korras ei ole ilmselt muretsemiseks põhjust. Vajadusel võite lasta teha kordusanalüüsi.
Heade soovidega, dr.Ehala