Vaktsineerimine puukentsefaliidi vastu 27.03.07 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Kas imetamise ajal tohib vaktsineerida puukentsefaliidi vastu? Hetkel on laps 9-kuune, saab ka lisatoitu. Vaja oleks teha uus revaktsineerimine. Eelmine süst tehti aastal 2003, eelmisel, so 2006. aastal ei soovitatud revaktsineerimist teha, kuna ei mõjuvat imikule hästi.

Teid vastuse eest ette tänades ja ilusat kevadet soovides,

Ingrid

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Arvan, et võib vaktsineerida. Lõplikuks otsustajaks on meedik, kes seda teb. Igal vaktsiinil on omad täpsed näidustused ja vastunäidustused, millest juhinduda.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi