Osteofüüdid. 01.11.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mureks on 4 kuud kestnud kaelavalud ,mis kiirguvad mõlemasse kätte,sõrmedesse ja abaluude vahele.või on tugevad peavalud.
RTG.-gr vastus:kaelalordoos lamenenud. c5/6 vähese subhondraalse skleroosi
ja mõõdukate osteofüütidega nii lülikeha eesmistes kui taga nurkades.
Lülivahede kõrgus tunduvalt ahenenud c5/6 tasemel,muus osas tavaline.
i/v liigesed on iseärasusteta.Proc. uncinatused-c4/5 ja c5/6 tunduvalt teravnenud.
millest tekivad osteofüüdid ?
Olen 40 a.naine.Kuidas seda kaela ravida ? hakkasin kaelakraed kandma kuid
ikkagi lööb valu sõrmedesse.
Palun andke nõu mida teha ?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Õige ravi määramisel on oluline läbivaatuse tulemus. Võimalik on kaeladiski väljasopistus, kuid tavaliselt see mõlemas käes probleeme ei põhjusta.

Soovitan neuroloogi konsultatsiooni.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591