tere 21.04.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

tere
kuskil 12 aastaselt tekkis mul pähe mingisugune muhk, sõrmega katsudes tundsin et koljus oleks nagu mingi auk, eelmine aasta siis uuriti seda ja avastati et koljus on paari millimeetri laiune auk, kui olla pikkali siis tekib kolju ja naha vahele vedelikuga täidetud muhk, pidevalt põhjustab peavalusid. avastati ka seda et et parema silma taga on 2 luukildu nii paarimillimeetrised ja mille ümber on tekkinud kude ligi 1,5cm läbimõõduga.arstid ütlesid et need on tsüstid. kuna olen rase 28nädalat siis tekkis küsimus et kas loomuliku sünnituse elan üle? sai kirurgi juures käidud tema kirjutas saatelehe magnetuuringusse, aga seal keelduti seda uurimast, kuna kirurg oli ennem küsinud kas seda tohib ikka rasedale teha vastuseks sai et tohib. ei ole kuulnud ka kuskilt et kellegil midagi taolist oleks nagu mul.
nüüd ongi küsimus et kas siis on magnetuuring lapsele ohtlik?
olete teie äkki sellise asjaga kokku puutunud nagu mul peas on ja kui olete oskate öelda kas on see ohtlik?
tean et jutu järgi on raske aru saada mis mul siis lõpuks on, aga mõtlesin igaksjuhuks proovida.
ette tänades

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Need küsimused tuleks esitada arstidele, kes on teie pead ja uuringute vastuseid näinud.

Dr. Ain Pajos