Lapse peavalud 03.05.01 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Lapsel ( 7-aastane tüdruk ) valutab umbes kord kuus pea. Valu tuleb äkki, tugevneb 10 minuti jooksul nii, et laps ei suuda enam püsti seista. Kaks korda on olnud nii, et ta läheb peavaluga voodisse, jääb justkui magama, kuid ma ei suuda teda äratada. Ta on siis olnud selline pehme ja lõtv, nagu oleks teadvuseta. Üles on ärganud järsku, ise on arvanud, et magas. Niisugusest unest ärgates on peavalu veel tugevam olnud, kehatemperatuur on alati väga madal, isegi 34,5. Pulss on siis aeglane. Mida pikem vahe peavalude vahel on, seda tugevam uus hoog tuleb. Perearst määras vereanalüüsid, veresuhkur on normis, veri korras. On tehtud ka EKG, see on korras. Peavalu ei ole seotud kooliga, tuleb nii kooli-kui ka vabadel päevadel. Millega võib olla tegu? Kas võib praegune peavalu olla seotud sellega, et laps sündis peale 29 tundi kestnud sünnitust ilma looteveeta ( oli esimesed neli elukuud väga närviline, tal olid lihased spastilised ja saime selle aja jooksul 3X15 korda massazhi ).

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tänan Teid kusimuse eest!

Antud kaebustega peate kindlasti pöörduma neuroloogi / lasteneuroloogi vastuvôtule, kes aitaks leida ôige diagnoosi, teeks täpsustavad uuringud ( EEG) ja korraldaks vajadusel ôige ravi.

Teie poolt esitatud kirjelduse alusel jääb mulje kas migreeni tuupi peavaludest vôi parts. hoogudega epilepsia vôimalikkusest. Igal juhul tuleb need haigused välja lulitada ja selleks tulebki närviarsti vastuvôtule minna.

Lugupidamisega,