valus pissimine 15.04.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.Täna juba teist päeva hakkasin tundma,et pissida on valulik.Tunne on nagu oli,siis kui oli kunagi põiepõletik.Käin wc ära ja läheb natuke aega mööda ja tunnen,et peaksin jälle minema,kuigi ei tule midagi.
Kas peaksin andma analüüse või saan vaegusest üle mõne ravimiga?
Väga ettetänades teid.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Teil on algav põiepõletik. Kindlasti on oluline rohke vedeliku tarbimine, eriti taimeteed: põietee, kummel. Apteegi käsimüügist võite kasutada nt Karpalacti ja Canephroni tablette. Soovitav on ühendust võtta oma perearstiga, kes vajadusel teeb uriini külvi, et selle alusel otsustada antibiootikumi ravi vajaduse.
Vanusega, eriti menopausi järgselt võib põis muutuda õrnemaks kohaks ja põletikud võivad kergemini tekkida. Soovitav oleks kasutada tupe kaudu hormoonasendusravi-Vagifem, mis aitab põletikke ära hoida. Retsepti saab kirjutada naistearst või perearst. Esimesed 2 nädalat kasutate tupetabletti igal õhtul, edasi säilitusravina regulaarselt 1-2 korda nädalas. Paikne asendusravi on elukestev.