Vahekord peale aborti 21.09.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Minul peetus rasedus ning medikamentoosne abort toimus nädal tagasi. Vereeritus on nüüdseks juba stabiilselt päeva jooksul kerge, kuid on tumetume punane või siis enamalt pruun/tumepruun. Üldjuhul on voolust märgata vaid peale vetsus käiku vetsupaberil.
Tunnen ennast ise hästi, miski ei valuta, ei häiri, kehatemperatuur on normaalne, kummardades/venitades on ka mugav.
Uuriksin, kas nädal ja mõned päevad peale pärast aborti tohib astuda kaitsmata vahekorda?Tagajärgedega võimaliku rasestumise osas olen kursis. Pigem olen segaduses, et kui suur on infektsioonioht vähese pruuni veritsuse juures? Kui kõike puhtalt ja rahulikult võtta oleks hull? Informatsioon internetis usaldusväärsetel lehtedel on nii seinast seina ning ma tean, et iga organism on erinev, kuid kas see oleks väga riskantne? Või mis infektsioonid võiks tagajärjeks olla? Või mis on see ideaalne miinimum aeg vahe pidamiseks?
Tänan vastamast.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Teil on õigus, et kõik on väga individuaalne. Soovitused, mitte vahekorraga kiirustada, on seotud põletikuriskiga. Tupp ei ole steriilne keskkond ja seal on oma mikrofloora. Peale raseduse katkemist on emakas tundlikum erinevate mikroobide suhtes ja veri on mikroobidele heaks kasvulavaks ehk söötmeks. Soovitan vahekorras mitte olla kuni veritsuse-määrimise lõppemiseni.