Ebamugavustunne kusiti piirkonnas 28.05.19 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Olen 30 naine ja ma tunnen kusiti juures justkui õhetust või pakitsust. See pole koguaeg tunda ja vahepeal pole nädal lausa midagi ja siis jälle see häiriv pakitsus. Olen põdenud noorest peale ka põõiepõletikke aga nüüd on justkui millegi muuga tegu.
Mu partner ütles et oli saanud basseiniveest bakteri nimega morganella morganii ja meie omavahel ilma preservatiivita vahekorras polnud aga kuid käisime koos vannis, kas ka mulle võis see nakata? Ma ei ole leidnud internetist informatsiooni sümptomite kohta mis ilmneda võivad selle bakteriga. Ja kui günekoloogile seda mainisin siis ta laitis selle maha ja ütles et kui kondoomi kasutasid siis sul seda pole aga kuidas siis mu partner sai selle.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, kas partner on käinud meestearsti juures? ja kas talle ka ravi määrati?. Soovitan teil teha analüüs ureaplasmale, ka mehele. Mees võiks minna meestearstile ja lasta võtta kõik analüüsid suguhaigustele. Sageli on nii, et naisel ei leita midagi aga mehel võib olla krooniline põletik. Vannis kooskäimise kohta raske infektsiooni saamise osas öelda, kuid koos amgades ka ilma vahekorrata võib mingi nakkus ikka levida. DRKadastik