Menstruatsiooni ei ole 23.01.18 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Kirjutan Teile taas, varasemas kirjas uurisin miks mul pole juba üle aasta menstruatsiooni olnud. Käisin ultrahelis ning seal oli kõik okei, emaka limaskest on õhuke ja seetõttu päevi ei ole.
Arst testis ka hormoone, osad vastused on tulemata kuid üldjoontes ütles, et need on korras (naissuguhormoon, kilpnääre, naishormoon, piimanääre).

Olen eelmisest aastast tõstnud oma treeningute arvu, kaasas käib minuga ka ärevushäire. Suguelu puudub. Viimasel ajal olen üha rohkem mures, et mis minuga siis viga on. Ehk oskate nõu anda, kas tegemist võib olla millegi ohtlikuga ning kuidas asjad taas korda saada?

Parimate soovidega,

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 18-aastane

Tegemist on (primaarse või sekundaarse) amenorröaga, mille ravimine toimub põhjuslikult ning toetudes kliinilistele andmetele: pikkus, kaal, fenotüüp jms ning uuringutele: hormoonuuringud jms.
Sagedasim menstruatsioonide puudumine on seotud alakaaluga, kaalu langusega, anoreksiaga, liigse koormusega n tippsportlastel. Lihtsalt väljendades juhtudel, kui munasarjade tööks ei jätku piisavalt energiat ja toitaineid, millest toota naissuguhormoone.
Kõike saab ravida, kuid mitte virtuaalselt. Kui soovite teisest nõustamist ja vastuvõtule, siis saatke minu töömeilile glitter@naistearst.ee oma isikukood ja mobiilinumber.
Ise saate tõsta kaalu, vähendada treeninguid kuni kolme korrani nädalas, ravida ärevushäiret psühhiaatril ja psühholoogil, toituda ratsionaalselt.
Soovitan lugeda infot kodulehelt www.ambromed.ee

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid