AD ja Yarina koosmõju 01.03.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Sooviksin teada, kas Yarina toimet mõjutab antidepressant Flux 20. Kas ühe või teise toime nõrgeneb? Kas neid võib muretult koos võtta.
Teise küsimusena sooviksin teada, kas võib (võtte esimest pakki Yarinat) lõpetada tabletilehe 4 tableti võrra (et päevad algaksid varem) ning teha seitsmepäevane paus? Oleks nimelt vaja päevade aega nihutada :)

Kaunist kevadet soovides,
Kärolin

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
Pille, k.a. Yarinat võib koos antidepressantidega võtta, need ei vähenda pillide toimet ja vastupidi.
Kui on soov päevi ettepoole nihutada, võib lõpetada küll mitu päeva varem pillide võtmise, kuid ei tohi siis teha 7-päevast pausi, vaid uuesti tuleb pillidega alustada veritsuse esimesest päevast (seega tavaliselt 2-4 päeva peale viimast pilli).