menstruatsioon ja bromocriptin 21.02.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 30. Võtsin 2 kuud kõrge prolaktiini hormooni tõttu (päevad olid suht verevaesed ja pruunikad) bromocriptini 1 kord päevas. Seejärel oli mingi 2 kuud vahet, siis võtsin uuesti prolaktiini hormooni ja selle sisaldus oli hoopis tõusnud mitte langenud. Samuti olirinnad muutunud eriti valulikuks. Sel kuul algasid mul päevad järsku 28 päeva asemel (nagu tavaliselt) peale 21l päeval. Sama päeva õhtu hakkasin võtma uuesti bromocriptini 30päeva 1x päevas. Mis mind seekord rõõmustas oli ilus palju punasem veri ja ka vererohkem (nagu minu jaoks normaalne). Imelik oli see, et vereeritus oli 7 päeva aseme umbes 8 päeva. Aga nüüd paar päeva vahet ja hakkas jälle määrima (kohati punakas, kohati pruunikas. Ehk päevad lõppesid reedel ja esmaspäev, teisipäev on nüüd vähemalt määrinud ja kergelt ka nagu menstruatsiooni valu kõhus. Minu küsimused:see, et päevad nädal aega varem algasid ja järsku punaseks muutusid - kas see võib olla, et paar kuud tagasi söödud bromokriptin mõjub alles nüüd? ja kas see määrimine võib samuti nendest tablettides olla? Või on siiski tõenäoliselt midagi muud viga (siit portaalist olen lugenud, et põletik, emakaväline rasedus...) Hommikune basaaltemperatuur on 36,5 ringis.
Suured tänud ette...

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kui oleks võimalik täpsustada prolaktiini sisaldust vereseerumis,siis oskaks ka pisut rohkem aidata.See on üsna loogiline,et kui katkestada bromocrptini võtmine,siis esialgsele prolaktiini langusele järgneb tõus.Ka oleks siin vaja teada teiste hormoonide väärtusi ( östradiool,progesteroon ja TSH ).Nende vaevuste korral ei ole siin küll tegemist ei emakavälise rasedusega ega põletikuga.Edu soovides,Maie Väli