Munandivähk? 06.02.12 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, vasaku munandi küljes, täiesti üleval osas, kus on ka sõlmed vms, on munandi küljes väiksem nagu ümmargune tera, mida paremal pool ei suuda leida. Kas ma saan õigesti aru, et munandivähiga ei saa tegu olla, kuna see tükk on seal olnud vähemalt 5 aastat ja selle aja peale peaksin juba surnud olema? Küll aga on mul lapsena olnud samas munandis vesi. Muud muret aga ei ole olnud, ei valusid ja ka munandid on ilusad ja sümmeetrilised.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Munandivähk on tõesti kiiresti kulgev haigus. Kui see tera on munandi küljes, siis võib tegu olla munandimanuse väikese tsüstiga aga ka munandi või munandimanuse ussripikuga. Kuna selle munandiga on niikuinii murestid olnud siis tasuks igaks juhuks ikka meestearsti vastuvõtule tulla. Ilma nägemat/katsumata täpset seletust anda kahjuks ei saa.