Linaseemned ja rasedus 26.01.09 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!

Olen raseduse jooksul tarvitanud kõhukinnisuse puhul külmpress linaõli, lisaks kuna üritan toituda tervislikult, tarbin täisteratooteid, milles ka linaseemned sees. Nüüd aga juhtusin lugema, et raseduse ajal ei tohi linaseemneid tarvitada, sest sisaldavad mingit kahjulikku ainet, mis lapse ajule halb. Kas see on ka nii ja mida kahjulikku siis linaseemned võivad teha lapsele? Sooviks saada selgust, et oskaks siis edaspidi neid vältida.

Tänan vastuse eest.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Ei oma selliseid andmeid.
Kui juhtute midagi "kusagilt" lugema, internetist iseäranis, suhtuge suure skepsisega kui info põhineb kellegi arvamusel kusagil foorumis või mingil kommentaaril.
Raseduse ajal mõistagi pole ettevaatus kurjast.

Kalle Kurvits