pregnyl säilitamine 05.07.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere,
sai ostetud Pregnyl nimelist ravimit süstimiseks. Kui saabus süstimise aeg, siis selgus ootamatult, et seda oleks pidanud säilitama külmkapis, meie aga hoidsime seda toasoojas ca kaks nädalat.
Kas need mõjuvad veel või peaks kohe prügikasti viskama?
Mis Pregnyl-iga üldse juhtub kui seda nii kaua valesti säilitada?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Ravim ei pruugi olla riknenud, aga keegi ei garanteeri adekvaatset toimet kui pole nõuetekohaselt säilitatud. Poleemika sel teemal on mõttetu. Kvaliteedi kontroll maksaks kordi rohkem kui uue ravimi ost.

Kalle Kurvits