Isiksuse- ja iseloomuhäired 13.10.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Küsimus on siis selline, et elan koos 20aastase noormehega, viimasel ajal on ta käitumine muutunud selliseks, temal on kõiges õigus. Täpsemalt- tema võib kõike teha, öösel baarides kadunud olla, sealjuures ka päevi, nii et telefonile ei vasta ning kätte ei saa kuskilt, tema ei pea kodus tegema mitte midagi, tema on nagu kuningas, kes tõstab jalad lauale ja kamandab, ning tema arvates ei tohi mina mitte midagi öelda, mina ei tohi kuskil käia ning minul ei ole õigusi. Tema käitumisest väljendub, et tema on kuningas. Varem tal sellist käitumist polnud.
Kuidas sellist käitumist vähendada? Millest see käitumine võib tekkida??

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Elada tuleb koos sellega, kes austab, hoolib, arvestab.
Kui temale baarid ja baaripreilnad on tähtsamad, siis good-bye, good-bye my boy. Seda tuleb talle selges ja kindlas kõneviisis öelda. Ennast tuleb austada. Temapoolsed lubadused ei maksa, maksavad tegemised-tegematajätmised.
Eneseaustust soovides,
Jüri O.-M. Ennet
PS vastamise paus oli tingitud arstide streigist, sest elanikkond ja valitsejad vajasid teadasaamist - tervishoid vajab olulisi muudatusi, sest muidu kannatavad lähitulevikus patsiendid ja noored arstid lähevad välismaale.