murdunud rangluu 18.08.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Murdsin rangluu. Käisin ka tartu emos,, kuid seal öeldi mulle, et operatsiooni ei tehta ja lastekirurg oli öelnud, et käsi kasvab ise tagasi. Probleem seisneb selles, et üks rangluu pool on suunaga üles aga emos nad mul otsi kokku ei lükanud, vaid soovitasid õlgu taga hoida. Ei kujuta ette, et need otsad üldse kokku peaks minema. Ka see on okei või lihtsalt lohakus. Kuna olen laps, siis öeldi, et kolme nädalaga peaks ära paranena. Mulle mingisugust õla pigutavat hoidjat ei antud vaid tavaline valge side (mis käeluu murru puhul ümber käe pannakse). Mingit toetus ma sellest sidemest ei saa.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Vabanda hilisema vastuse eest. Asi ju päris tõsine, luuotsad on ju täiesti mööda. Ehk on kuskil mingi arusaamatus, tavaliselt pannakse nn 8 side e ranits-side selga v septs ortoos õlavarrele. Seda asja saaks lahendada perearsti poolt laste traumatoloogi e konsultatsiooniga. Oled noor neiu ja nähtav rangluu kõverus on väga häiriv, käsi ei liigu ka päris endiselt.
Tuleb tegutseda !!!

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi