Sisehaigus? 19.01.09 / Perearst

Külastaja küsib:

Olen 74-aastane mees. Juba paar aastat olen kogenud ihunaha ebanormaalset sügelemist. Üldiselt sügeleb igal pool, aga kõige enam sääremarjadel ja pahkluude kohal, aga ka seljal ja kõhul. Aeg-ajalt tekib kange tahe end kratsida, kuid see teeb sügelemise vaid hullemaks. Selja kratsimiseks kasutan terasest joonlauda. Midagi ebatavalist (löövet vms) pole nahal näha, seepärast arvan, et tegemist on organismi mingi sisemise probleemiga. Kas teate, mis see võiks olla ja kuidas sellest lahti saada?
On veel üks sümptom, mis ehk seostub eelnevaga. Sõrmeküüned mõnel sõrmel on muutunud laineliseks ja servalt tuleb lahti pealiskihi killukesi. Mingit
kroonilist haigust ei tea endal olevat (peale tavaliste vanadusest tulenevate
liigesehädade).

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Teie eas kipub nahk muutuma kuivaks, seda ärritavad ka mitmed varem ohutud seebid, pesuained pesupesemisel jne. Soovitan kasutada hüpoallergilisi pesuaineid pesu ja ihupesemisel. Võiks ka arsti külastada, kontrollida nt. veresuhkrut ja kilpnäärme funktsiooni. Küüneprobleem jääb hetkel ebaselgeks, seda tuleks ka näidata oma arstile.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

laienev punetus

Tere!
Alates augustist laieneb tuharal ebaühtlaste eredamate servadega sileda nahapinnaga lillakaspunetav laik, laiuti juba 16 cm. On kontrollitud veenikomusid, teostatud kõhuõõne ultraheliuuring, ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Olete jätnud saladuseks oma vanuse, kutsetegevuse jm andmed. Saan soovitada vaid nahaarsti külastust, saatekiri pole selleks vajalik.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: