Pearinglus 12.05.20 / Peavalu

Külastaja küsib:

2019 aasta suve lõpus alganud kerge pearinglus on praeguseks muutunud väga tugevaks ja igapäevaseks. Pearinglus ise on kergelt edasi-tagasi kõikumisena tunnetatav ja justkui vajumistunne,millele järgneb järsk tõusmistunne. Vasakul pool on mõned kohad kus tekib surumistunne(meelekohas ja kõrva alläärel) käed ja jalad on justkui tuimad,vahest jooksen vastu uksepiita poole kehaga ja teinekord tassi haarates läheb käsi tassi sisse ja tõmban ümber selle . Vererõhk on tihti kõrgemapoolsem enamus ajast ,õhtuti u 145/82 ja päevasel ajal u 133/78. 2020 aasta jaanuari pöördusin pearinglusega ja õrnade valusate torgetega vasukul rindkeres emosse , kus tehti kopsuröntgen ja vereproov,mis olid korras, vererõhk oli taas kõrge ja anti ka vererõhu roht. Perearst ühtki uuringut teinud pole(va KNK arstile saatekiri kuna kurk oli ärritunud ja kuiv ) ja kahtlustab ärevushäiret ,mille tarbeks ka kirjutas välja "coaxil" tablettid mida hetkel tarbin 3 nädalat,mingit muutust pole. Kas perearst peaks suunama neuroloogile täiendavateks uuringuteks?

Arst vastas:

Mark Braschinsky

dr Mark Braschinsky

Neuroloog

Tere,
pearinglus on mittespetsiifiline kaebus, mille taga võivad olla erinevate meditsiiniliste valdkondade põhjused, millest neuroloogilised on vähemus. Teie kirjast loen aga välja, et tegemist on kuudega süveneva probleemiga, mistõttu oleks soovitatav neuroloogiline ülevaatus, mille järgselt neuroloog otsustab, kas on kahtlusi mõnele neuroloogilisele haigusele, mis vajab uuringuid või mitte.
Lugupidamisega
M. Braschinsky