Lümfisoone laiend 12.08.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,

mure on tekkinud seoses peenisel oleva ilmselt lümfisoone laiendiga.
Umbes 2 aastat tagasi see tekkis ja esialgu oli seda tunda/näha ainult erektsiooni ajal/lõpus. Aja jooksul on laienenud osa pikenenud peenise kida poole. Viimased nädal aega on see laiend kogu aeg näha olnud.
Kui ilma erektsioonita on mõnel päeval laiend suurem olnud, siis peale vahekorda on see pigem vähenenud. Viimasel ajal on palju öiseid erektsioone ka olnud, mis vast ka oma rolli mängivad.
Kuna kahe aasta jooksul on laiend ennast pidevalt näidanud, siis iseenesest ei kao ta ilmselt enam kuskile. Kas selline laiend vajaks ravi ja millised on üleüldse ravivõimalused? Kui suur on oht, et lümfivedelik läbi soone seina tungib?
Pildil on soon keskpärane (on olnud suurem). Erektsiooni korral on soon väga konkreetsete joontega näha ja katsudes kõva.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Midagi kiiret siis olla ei tohiks. Minu arusaamist mööda on tegemist kehalise eripäraga, sest seda ju ühe lümfisoone kulg ju on ja selle pärast miskit erimuret tunda ei tasu. Miskit eriravi ei ole. Kui esineks oluline elukvaliteedi häire, siis on võimalik soone kirurgiline eemaldamine. Samas lümfivool peab ju olema, seega võib kuskil mujal jälle midagi uut esile tulla.