mure lapse pärast 29.10.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Kõigepealt suur tänu et leiate aega ka selliseks tänuväärseks tööks.
Mure järgmine - 10 aastase poisi pärast. poisil on aastaid olnud peavalud u. 1-2 korda nädalas, muidugi mitte igal nädalal. Perearstile on räägitud tema arvab et migreenihood kuna mul endal on ka lapsest saadik häda peavaludega. Aga nüüd eelmisel nädalal oli haige (ilmselt mingi kõhuviirus).Paar päeva oksendas, kõht lahti ja palavik. Siis kui haige oli tundis korraga, et kuuleb hääli palju kiiremini ja kui keegi kõndis siis ütles et kuulis et joosti ja enesetunne samal ajal väga halb. Peale haigust nädala jooksul olnud veel u. 3-4 sellist hoogu. Paar korda on tulnud keset päeva ja 1 korra ka õhtul voodis. Samamoodi kaebas, et kõik käib nii kiiresti (peas) ja hääled justkui väga tugevad ja aeglased. Samas endal mõistus selge ja sai kõigest aru. Kõndides ei olnud tasakaaluhäireid. Kestis see hoog u. 5-8 minutit. Oli pikali ja kuidagi väga äkki jäi järgi.
Neid hoogusid on olnud ka u. aasta tagasi. Aga ütles et siis oli kõik nagu lühemat aega s.t. ainult korraks.
Muidu on laps alati terve olnud kunagi ainult adenoidid eemaldatud.
Söögiisu ei ole väga hea aga see on olnud tal kogu elu vilets. Sööb küll aga armastab ainult teatud asju(.n kiirtoitu - friikartulid, hamburgerid, magus jne.)
Paks ei ole pigem kõhn ja pikk.
Muidu laps olnud küllaltki vaikne ja arglik. Koolis saab ilusti hakkama. Mingit kaasõpilaste poolt kiusamist ei ole. Spordiga eriti ei tegele. Olen küll soovitanud aga ta ei ole tahtnud.
Ei oskagi muud infot anda.
Igatahes on mure lapse pärast suur. Mis hirmsad hood need võivad küll olla ja kuhu peaks pöörduma.
Elu on näidanud, et perearstist pole sellistel juhtudel eriti abi, seepärast otsustasingi nõu küsida.

Vastust oodates.
Murelik ema.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Soovitan Teil kindlasti pöörduda lasteneuroloogi vastuvõtule, sest nende hoogude olemus vajab kindlasti väljaselgitamist. Poissi on vaja kindlasti uurida.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt