Helicobakter 24.05.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere olen 9 nädalat rase ja minul avastati Helicobakter nagu aru saan ei sa antibiootikumi ravi.Kuid küsin mis leevendused ja võimalused oleks minul rasedal selle bakteri osas ja kas on ka ohtlik?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Helikobakter mõjutab teie magu, tekitades maos põletikku ja seedeprobleeme. Saate oma perearsti või gastroenteroloogiga nõu pidada. Kolmikravi raseduse alguses ei soovitata.
Internetis on väga palju infot vastava dieedi ja toitumise kohta seoses selle bakteriga. Oma toitumise korrigeerimisega on vahel võimalik iseeneselikult bakterist ajas vabaneda. Kindlasti sobib lisaks rohkelt süüa naturaalselt hapendatud ehk piimhappebakteriterikkaid toiduaineid või võtta piimhappebakteritega kapsleid.