Mikro insult 23.04.24 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere Dr Ain!

Sooviksin küsida nõu oma isa kiirabis tehtud uuringutest.
Nimelt eile õhtul isal oli väike nõks peas(tema sõnult) siis lühiajaline mälukaotus.
Hommikul oli sama tunne tal ja viisime teda Rakvere kiirabisse.

Tehti uuringud ja vereanalüüsid normi piires ainuke, et glükoos oli 6.17 natuke üle normi.

Aga mina tavainimene ei saa aru mida arst kirjeldab KT vastuses, ja oleksin siiralt tänulik kui saaksin Teie poolse vastuse, kas kõik on enam vähem või KT analüüs on halb/kriitiline?

Anamnees

23.04.2024 09:58Pearinglus 2päeva kaebuseks olnud.Rahulolekus istudes minimaalne, oluliselt ägeneb asendivahetusel, pea pööramisel.Lisaks suukuivustunne. Iiveldust suurt ei ole, oksendanud ei ole.Varasemast sarnast pole olnud.HT, hüperkolesteroleemia, prostata hüperplaasia anamneesis.Triplixam, metoprolol, tamsulosiin. Pregabaliin.(seljavalu)OBJ:Rahuldav üldseisund.Rombergis kergelt kõikuv. SNK täpne. Asendivahetus vaevaline, hoiab kinni mööblist.Elulised näitajad rahulikud.KT uuring tehtud peaajust natiivis. Selgub multifokaalne isheemiline kahjustus ajukoes.Neuroloog DR Tiimus kutsutud pt-i üle vaatama.Triaaž - kollane

Haiguse kulg

Objektiivne leid: 23.04.2024 GKS - 4/0;

Mida peab ette võtma?

Kas on võimalik ka insult tulevikus nende analüüside puhul?

Tänud ette,

Lugupidamisega,

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Uuring näitab tõesti infarkti põdemise järgset ajukahjustust, ei ole selge aga kui vana kahjustus on. Et vältida ajuinfarkti kordumist on oluline hoida normis vererõhk, veresuhkur ja kolesterooli tase (perearst). Kui esineb südame rütmihäireid tuleks pöörduda kardioloogi uuringutele kes vajadusel määrab ka verevedeldajad. Seniks soovitan igapäevaselt kasutada nn. südameaspiriini kui see ei tekita maovaevusi.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika