Millal on abi huuleplastikast?

 Millal on abi huuleplastikast?

Sageli kuuleme murelikke jutte silmaümbrusekortsudest, ent sama palju mängivad näo värskes väljanägemises kaasa huuled. Kui inimene soovib vabaneda nähtavatest vananemise märkidest, mis endast ülahuulel märku annavad, tulebki appi huuleplastika.

“Kõige sagedamini valmistavad patsientidele muret allapoole pööratud huulenurgad, õhuke ülahuul, kortsus huuled või hoopis see, et ülahuul katab ülemised hambad täielikult ära,” räägib Confido näo ilukirurg Heleia Nestal Zibo. Kõiki neid muresid on võimalik lahendada kirurgilise protseduuriga: “Kui inimesel on probleem, et naeratades hambad huule alt üldse välja ei paista, siis saame lühendada ülahuult, tõstes huule keskmist osa. Allapoole suunurki saab tõsta väikese lõikega suunurkades, tänu millele asetuvad suunurgad paremasse asendisse.”

Mõni inimene soovib, et tema huuled näeksid välja suuremad. Sel juhul vähendatakse tema nina ja ülahuule vahelist kaugust, mis loob vastava illusiooni. Sisselõige jääb kenasti nina varju. Ent huuleplastikat kaaludes tuleks meeles pidada – kuigi huuleplastikaga saab huule sisekülje muuta nähtavamaks, ei tee lõikus huuli reaalselt paksemaks, vaid nähtavamaks. Efekt on püsiv ja seda võiksid eelistada inimesed, kes ei soovi täitesüstiga regulaarselt huulemahtu suurendada. Seevastu võib huuleplastika puhul olla kindel, et tulemus jääb loomulikult kaunis. Muide, ega alati peagi tingimata kirurgiast abi otsima. Näiteks huulekortsu puhul võib loomulikult teha ka botox-i süsti, ent lõikus annab pikemaajalise tulemuse, samas kui botox-i süst püsib kuni pool aastat.

Loomulik tulemus

Levinud on ka hirm, et inimene väljub huuleplastikast n-ö pardihuultega. Tegelikult on see vaid müüt, sest üles paisunud huuled tekivad suurima tõenäosusega ebaõnnestunud täitesüstimisest. See aga ei tähenda, et huuleplastikaga komplikatsioone ei võiks tekkida. “Operatsiooniks peab olema õige näidustus. Kui huule pikkus on juba algselt lühike, siis võivad pärast lõikust hakata naeratamisel paistma igemed,” ütleb Zibo. Seetõttu ongi oluline, et lõikusele eelneb konsultatsioon kirurgiga, kes hindab protseduuri võimalikkust. Sealjuures ei ole täitesüstid huuleplastika puhul takistuseks, sest tavaliselt ei tule lõige mitte huultele, vaid nina juurde.

Ülahuuleplastikat tehakse tavaliselt päevakirurgias protseduurina, kasutades kohalikku tuimestust. Operatsiooni käigus tehakse väga peenikesed õmblused, mis eemaldatakse tavaliselt kuue kuni seitsme päeva pärast. Kokkuvõttes on tegemist lihtsa operatsiooniga, mille paranemisaeg on lühike. Ka nähtavaid arme tekib väga harva ning protseduuriga kaasneb vähe riske. “Operatsioonijärgseid verevalumeid esineb minimaalselt. Hematoomid kaovad kõige hiljem kahe nädala pärast, sõltuvalt sellest, kui hele on inimese nahk. Seevastu püsib tulemus kaua ning elukestva päikesekaitse ja tervisliku eluviisi abil saab inimene pikalt säilitada nooruslikuma välimuse,” julgustab Zibo.

Vaata lisaks:

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada