Invaabivahendite müük ja laenutus

Invaabivahendite müük ja laenutus

Mida peab teadma invaabivahendiste müügist või laenutusest?

Invaabivahendeid saab kas osta või laenutada. Müüakse invaabivahendeid, mis on ühekordselt kasutatavad, püsivalt paigutatavad ja odavad. Laenutatakse korduvkasutatavad abivahendid, mille taaskasutusse andmine peale puhastust, tehniline hooldus-remont, vajadusel ümberkomplekteerimine on majanduslikult otstarbekas. Seejuures peab olema tagatud abivahendi funktsionaalsus, tehniline korrasolek ja vastuvõetaval tasemel väljanägemine.

Laenutatakse isikutele, kelle vajadus abivahendi järgi on lühiajaline – haiguse-traumajärgse taastumise ajaks seisund või kasv on muutuv, „värsketel“ puudega isikutel kuni seisundi stabiliseerumiseni (lapsed, vanurid) või siis kui abivahendi kasutamise kestvus ei ole prognoositav. Laenutuse eelised kasutatavat abivahendit saab soovi korral  igal hetkel tagastada,  ümber vahetada sarnase või mõne muu abivahendi vastu, mison oluline juhul, kui abivahendi viib keegi omastest, aga selle kasutamine on  kas keskkonna või vanainimese   tõrjuva suhtumise tõttu sobimatu.

Invaabivahendite müügi ja laenutusega tegeleb Eestis juba 1993. aastast tegutsev ettevõte Invaru, kes pakub nii liikumisvahendeid (kepid, kargud, ratastoolid tugiraamid jne), vanni- ja tualetiabivahendid (potitoolid, vanniistmed, jne), lasteabivahnedid (ratastoolid, lastekärud, käimisraamid, jne), olmeabivahendid, põetusabivahendid, teisaldamiseabivahendid, pidamatuse vahendid ja palju muud.  Invaru tegutseb kaheksas Eesti linnas – Tallinnas, Rakveres, Paides, Raplas, Pärnus, Haapsalus, Kuressaares ja Käinas.

Abivahendite pakkumine on tegelikult teenuste kogum, millele eelneb inimese probleemide ärakuulamine, vajaduste hindamine, kasutuskeskonnaga tutvumine ning funktsioonihäiretest tulenevatele vajadustele ja kasutuskeskonnale vastavate abivahendite soovitamine.  Teenuste osutamiseks on Invaru teeninduspunktides klienditeenindajad, kes annavad nõu enamkasutatavate abivahendite kasutamise alal, lisaks on võimalik individuaalselt nõu saada terapeutidelt ja tehnikutelt.

Abivahendite tootjapoolne hind oluliselt kõrgem kui laiatarbekaupadel, olmetehnikal või ka autodel, sest: kõrge on toodete väljatöötamise – konstrueerimise, disainimise, katsetamise, kliiniliste testide tegemise kulud toodetakse kas väikepartiidena või valmistatakse individuaaltellimustena, käsitööna.

Täpsema ülevaate pakutavatest invaabi toodetest leiad siit.
Millised on seadused, mida peab teadma invaabivahendite hankimisel? Loe siit.


Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada