Südamehaigus 31.03.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere. Vanemal meesterahval 74a aastaid kõrge vererõhk. Ravimid peal. Pidev õhupuudus, jalgade valud. Hiljuti minestamine. Emos tehti vereanalüüs, milles kõrvalekalded. Perearst väidab, et need on normis. Perearst pole südamearstile saatnud ega ultraheli teinud. Kas need näidud on tõesti normis. Lisatud fail analüüsidest.
Tänud ette!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
ProBNP, suhkur ja põletikuproov on veidi tõusnud, neerutalitlus langenud. Kui vaevused püsivad ja asi pole päris selge, siis tuleb seisundit täpsustada ja määrata vastav ravi. Saan soovitada vaid head koostööd oma perearstiga.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi