Seljal tumedam laik 28.01.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere
87-aastase naisterahva alaseljal on tumedam nahalaik, mus vahepeal kiheleb ja sügeleb. Millest võib see olla tekkinud? Kas peaks tegema eriuuringut? Naisterahvas liigub ratastooliga, kannab mähkmeid, aga saab ennast ise voodis liigutada. Suured tänud!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Jah, see võib olla tingitud mähkmetest ja survest lamamisel. Tähtis on lamatiste vältimine, asendi muutmine, vastav madrats, verevarustust parandav, nahka pehmendav kreem.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi