Sinine Silm 13.01.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Mure selline et umbes 4-5 nädalat tagasi, sain silma alla sinika. Igaltpoolt mujal paranes ära, aga nagu pildilt ka näha, on üks tumedam laik, kui näonahk ja see valutab katsudes endiselt, lisaks kui ma tõmbasin kreemitades põske allapoole, tekkis selle laigu alla lohk. Olen käinud tegemas röntgeni, kus ei eristatud kindlat luumurdu. Aga tavaliselt selleks ajaks on mul sinikad juba ära paranenud. Kas võib olla seal midagi tõsisemat, et see laik ära ei kao ja lohk tekib?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Oletan lihassidekirme ehk fastsia kerget rebendit, selle paranemine võib võtta aega 1-3 kuud, võib jääda vähene kujumuutus.
Nüüd aga tõsisem teema- kas tegemist võib olla füüsilise vägivallaga, saan aru, et probleem on korduv. Vägivalda aga ei tohi kannatada, vaid tuleb tegeleda selle põhjustega selgitamisega ja lahenduste leidmisega. Abiks on perearst jt spetsialistid.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi