Holter uuring 30.07.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Holter uuringu vastusest ei saanud aru, kas kõik on hästi ja kas tulevikus pean midagi ka selleks tegema, et südamerütmihäired ei segaks.

Monitooring algas: 21.07.2023, 12:08 ja lõppes: 22.07.2023, 11:31. Selle aja jooksul tegi süda kokku 109548 lööki. Ööpäeva keskmine südamesagedus oli 78 x/min, Maksimaalne südamesagedus oli 146 x/min kell 13:57:00 (koormus – kõndimine) Minimaalne südamesagedus oli 45 x/min kell 08:27:34. Ärkveloleku aja keskmine südamesagedus oli 87 x/min, uneaja keskmine südamesagedus oli 68 x/min. Pikim RR intervall oli 1684 ms kell 08:27:28. Pause kestvusega üle 2000 ms ei esinenud. Tahhükardiat (fr. > 100 x/min) esines 14 % salvestuse ajast, bradükardiat (fr. < 60 x/min) 16 %. Monitooringu ajal salvestati kokku 3 868 ventrikulaarset monomorfset ekstrasüstolit, mis moodustab 4 % kõikide südamelöökide koguarvust. VES paare esines 1, VES bigeminiat esines 7 korral, trigeminiat 122 korral. Maksimaalselt esines 745 VES-t tunnis (kell 16 - 17: vaikne tegevus – käsitöö, enesetunne hea). VES esines kogu ööpäeva vältel, enam päevasel/ärkveloleku ajal (kokku ~ 3400) versus öisel/une ajal (kokku ~440). Patsient subjektiivselt tunneb vahelööke – kokku vaid 1 märge patsiendi päevikus kell 10:00 – „mõni tugevam südamelöök“ - sel ajal esines üksikuid VES-d. Marker nuppu ei kasutanud. Monitooringu ajal salvestati kokku 1 supraventrikulaarne ekstrasüstol . Supraventrikulaarse tahhükardia ega kodade laperduse/virvenduse episoode ei esinenud. PQ-, QT/QTc aja ega ST-segmendi patoloogilisi muutusi ei esinenud. Pikim PQ aeg oli: 163 ms kell 07:12:13. KOKKUVÕTE: siinusrütm ööpäevase keskmise frekventsiga 78 x/min. Esines sage monomorfne VES (kokku 3 868 e 4 % QRS-dest), ka bigeminiana, 1 paar, enam päevasel ajal ning 1 SVES. Uuringu vältel enesetunne hea, vaid 1-l korral tunneb rütmihäireid.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere.
Vist juba vastasin sellele küsimusele. Ohtlikku haigust pole. Vahelööke aga palju. Mingi muu põhjus, uurib perearst.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi