Kõrin sissehingamisel 23.02.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Jaanuari alguses haigestusin palaviku ja köha-nohuga. Nohu ja palavik taandusid, kuid köha oli üks kõige hullemaid seni. Kopsudes valus, rögaeritus suur. Ajapikku äge haigus taandus ise. Veebruari alguses veel püsis päevas mitmeid kordi rögaeritusega köhimine, paaril korral märkasin rögas ka peenikesi verekiude. Terve selle aja on esinenud ka sügaval sissehingamisel hingetorust (või kuskilt seest) tulevat kahinat-kõrinat.
10.02 käisin muul põhjusel rindkere MRT, kust oli näha, et mõlemas pleuraõõnes on vähesel määral vedelikku, mille põhjust uuringu käigus ei tuvastatud.
Tänaseks on rögaeritus kadunud täielikult, kuid sissehingamisel kõrin püsib.
Tegin just enda huvides ka CRV, mis oli alla 1. Kas on midagi, mida peaks edasi uurima?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Võimalik, et põdesite mõnda atüüpilist hingamisteede põletikku. Paistab, et haigus on taandumas. Vaevusi võiks täpsustada kopsude talitlusuuringuga, spirograafiaga. Hea koostöö oma perearstiga.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi