Sääsehammustusest keha paistes 21.08.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, viimastel kuudel on esinenud sääsehammustusest paistetust. (pildil vasakpoolne jalg)
Algab pisikesest punnist ja ~15min jooksul on koht ja selle ümbrus tugevalt paistes ning aja möönudes aina liigub paistetus edasi, kas see on normaalne?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Ei, see ei ole tavapärane. Ilmselt on tegemist ülitundlikkusega, mida tuleb ravimitega alla suruda. Konkreetsed raviotsused teeb arst, kes saab Teid vahetult uurida.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi