Minimaalne krooniline gastriit 04.05.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on ca kuu aega olnud kurgus kipitav tunne ja tihedad krooksud. Samuti on ülakõhus valud. Need käivad hooti, mõned korrad nädalas ja mitte iga päev.
Perearst saatis gastroskoopia uuringule, kus käisin eelmisel kuul. Tuli välja, et limaskest oli tavaline ning biopsia vastusest tuli välja, et üks proov oli normilähedane leid ja teine minimaalne krooniline gastriit.
Baktereid ega muud ei leitud. Ma ei teagi miks see mul tekkis. Stress? Ebaregulaarne toitumine? Ei tea.
Perearst kirjutas välja "PANTOPRAZOLE" tabletid 20 mg 1 kuu.
Nii palju kui ravilehest lugesin, siis on see mõeldud GERD'i ja muude taoliste vaevuste raviks, aga gastriidist polnud juttu.
Kas see ravim on ka siis gastriidi jaoks? Või kas te oskate midagi muud veel soovitada?
Kui olen kuuri läbi teinud, siis kas peaks uuesti minema gastroskoopiasse, et näha, kas gastiir on kadunud või peab lihtsalt lootma, et on? Aitäh

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Tõved ja vaevused on kattuvad. Gastriit on mao limaskesta põletik, GERD aga mao-söögitoru tagasivooluhaigus, "lukstõbi". Põletiku korral põhjustab mao oma nõre ärritust, raviks surutakse seda maha, nt pantoprazoliga.

Koostöö oma perearsti ja gastroenteroloogiga.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi