Sügelus 06.05.21 / Perearst

Külastaja küsib:

1.5 nädalat tagasi pidin tarkusehamba eemalduse tõttu sööma 3 päeva antibiootikume (amoksiklav?), teisel päeval algas väga tugev sügelus reitel ja säärtel, praegu pole enam nii hull, aga sügelust esineb aeg ajalt erinevates piirkondades kehal (on mõni üksik punn ka). Kas on võimalik, et antibiootikumide tõttu tekkis mingi allergia, mis ikka veel kestab? Sügelised ka vist ei saaks olla, sest sügelus ei suurene peale pesu ja magama minnes, pigem väheneb.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Esmalt vabandan, minust mitteolenevatel põhjustel jõudis teade Teie küsimusest minuni suure hilinemisega.
Kirjeldus vastab võimalikule allergilisele reaktsioonile ravimist. Seda juhtub, raviks käsimüügi allergiaravim 1 nädal. Andke teada sellestoma perearstile, ta saab teha märkme Teie digiloosse, sellest võib olla tulevikus suur kasu ravi määramisel.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi