Rinnus värinad enne uinumist 23.11.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

Väikse sissejuhatus. Nimelt algasid mul suve lõpgus (augusti kuus) peapööritusid. Pöördusin sellega perearsti poole, kuna varem pole sellist asja olnud. Seal esimesena tehti vereproovid ja määrati betaserc 2-nädalane kuur. Kahtlustati puugihammustust. Seda ei avastatud ning pööritused kadusid. Taaskord tekkisid need kuu hiljem kuid mitte enam nii võimsal kujul. Seejärel tehtud uued analüüsid ja avastati, et veres on puudus rauast ja D-vitamiinist. Olen võtnud D-vitamiini ja ferratabi tabeltte hetkel ca 40 päeva. Peapööritusi pole enam esinenud.
Kül aga tekkis mul väsimusfoonil poolteist kuud tagasi nö äravushoog, misjärel kutsisin kiirabi kes tegi EKG ja vererõhu mõõtmise. 177/110 esimene vererõhu näit ja anti rahustid. EKG oli korras. Paari tunni möödudes sain uinda. Peale seda olid veel mõningaid ärevushoogusid, eriti väsimusfoonil (peale pidu nt).
Hetkel pole kuu aega alkoholi tarvitanud ja olen regulaarselt jalutanud ca 45-60min päevas. Trenni ei julge hetkel teha. Muidu olen trenni teinud regulaaselt. Peale esmast peapööritushoogu augustis pole enam trenni teinud.
Vahepeal konsulteerides perearstiga hakkasin kodus mõõtma vererõhku ja tehti ka 24-h vererõhu holter (tulemused pdf failis).
Kuna ärevusrohkel perioodil oli vererõhk tihti üle 150/90, siis perearst määras prenessa 4mg kuuri, kuid sellest loobusin peale 9-päevast võtmist, kuna tekkisin kõrvalmõjud (uinudes surinad, pidev pulseerimine peas jms).
Hetkel on vererõhk hommikul ca 125/80 kandis ja õhtuti 135..140/85.
Ärevushoogusid enam pole esinenud, kül ana jõuan jutuga nö südame värisemiseni.
Neid on mul varasemalt ka esinenud, kuid need on möödunud. Nüüd viimase nädala jooksul on neid esinend kaks korda, just enne unimust ja kohati 2-3x järjest. Keha muutub kangest, kui rinnus vibratsioon algba (ca 5-7 sekundit).
Käisin ka kardioloogi vastuvõtul, kes tegi EKG (oli korras) ning ca kuu aja pärast on mul EKG-koormustest, EKG-holter ning ehhokardiograafia-uuring.
Hetkel kardioloog ei öelnud sümptomite kohta midagi erilist. Peale uuringud pidi lõplikud hinnangud andma.
Mul on istuv töö ning olen aastaid tarbinud kohvi ca 3 tassi pävas. Hetkel joon hommikul lahja kohvi, vahepeal ei joonud üldse 2 nädalat.
Perearsti juures EKG - märkus oli ka kõrged T-sakid, mis kardioloog ei pidanud ohtlikuks.
Lisaks olen märganud, et kaela peale on pulseerimist silmaga näha. Küsiks ka selle kohta teie arvamust?
Kui uinumised probleeme pole ja öise ärkamisega, siis pole neid värinaid. Ehk aitaks mingi looduslikum rahusti enne uinumist vms?

See oleks siis ülevaade. Konsulteerin jooksvalt perearstiga ning ootan kardioloogia uuringud ära. Sellegipoolest küsin nö kolmandat arvamust, kas ja millega tegu või kas midagi veel teha või teisiti?

Ette tänades.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Lugesin Teie kirja hoolega ja ei suuda avastada orgaanilise südamehaiguse tunnuseid. Kui kordusproovid borrelioosi ja kilpnäärme ületalitluse-põletiku suhtes on korras, siis mõte liigub ärevushäirele. Tuleks õppida oma kehaaistinguid mõistma, millest need on ja kuidas neid juhtida. Vahest aitab hingamisharjutused, vahest mediteerimine, alati on hea paras füüsiline koormus, reibas kõnd, rattasõit või ujumine. Ravimitele ma liigselt ei panustaks, kuigi neid kirjutatakse meelsasti- rahustid, antidepressandid. Nendega saab sümptome alla suruda, kuid mitte põhjuseid muuta. Vahest piiraks kohvi tarbimist. Ega ei suitsta ? ega ei tarvita mingeid narkoaineid ? Lähedussuhted, seks, tööalane edu, hea läbisaamine iseendaga, oma pere loomine ?? See kõik on väga tähtis !
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

Põletikuline soolehaigus

Tere

Andsin vereproovi, kus kalprotektiin oli normist kõrgem peab olema <50, mul oli see 73. Muud põletikunäidud olid korras ehk ei näidanud midagi, raua tase veres on ka alla normi. Kas see ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere !
Selline küsimus juba sai vastuse. Tõus on minimaalne, Duspatalin on soolt rahustav ravim, kasutatakse sooleärritussündroomi korral, kui muud haigused välistatud.
Usun, et kolleeg gastroenteroloog ...

Loe edasi

Ragisev ranne

Tere! Mul oli sügisel lodiluumurd ja nüüd 2 nädalat tagasi väänati mul sama kätt nüüd mul ranne ragiseb juba 2 nädalat ja valutab ning on ka piiratud painuvus. Ütitasin ka pöörduda emose aga seal mind ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere !
Ikka perearst, arstlik läbivaatus, vajadusel kordusradiogrammid randmest 3 suunas, lodiluu projektsioon, ultraheliuuring, siis edasine.
Esialgu võiks kanda päeval randme ortoosi, paikselt ...

Loe edasi

Nõelafoobia

Tere

Probleem on kestnud algklassidest peale. Algus ega põhjus pole teada. Pole kunagi julgenud verd anda, mistõttu ühtteist elus tegemata jäänud või edasi lükatud.
Teraapias pole käinud. ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere !
Trüpanofoobia ehk nõelahirm on üsna sage, eriti lastel. Probleemiga peab tegelma ja leidma leevendust, seda korraldab vastava kogemusega psühhiaater ja psühholoog meeskonnatööna.
Oma ...

Loe edasi

Ninavere jooks

Ninaverejooks on olnud 4 korda juba ja üks päev hakkas järsku verd jooksma ja ei lõppend panime külma rätiku nina peale ja rättikust hakkas läbi tulema läksin kraani kausi juurde ja vere klimp tuli välja ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere !
Enne tuleb selgitada põhjus, vaid osa vajavad "kõrvetamist". Pöördu esmalt oma perearsti vastuvõtule, tema teostab rinoskoopia, hemogrammi, hüübivus jt uuringud, siis edasine. Nina verejooksu ...

Loe edasi

Nahalaigud

Tere,mure selles,et umbes sügisel tekkisid mul väiksed pruunid laigud,kaenla juurde,kõhu peale ja samuti jalgevahele,aga nüüd need laigud on läinud ikka väga suureks ja jalgevahele eriti mõlemal pool ja ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere !
Paistab olema healoomuline nahahaigus pityriasis versicolor. On ka teisi põhjuseid. Täpsemaks diagnoosiks ja raviks pöörduge oma perearsti vastuvõtule.

Head tervist soovides,
Loe edasi

Mis või olla tekke põhjus.

Miks keelele sellised laigud tekivad. Kas võib olla mokatubaka kasutamisest või mõni muu põhjus sellel. Keelekarv kaob ära nende kohtade pealt.

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere !
Seda nimetatakse geograafiliseks keeleks, pole ohtlik. Soodustada võib antibiootikumravi ja mokatubakas, ühekülgne, korrapäratu söömine jm. Soovitan pehme hambaharja ja lahjendtud suuloputusveega ...

Loe edasi

Põletikuline soolehaigus

Tere

Andsin vereproovi, kus kalprotektiin oli normist kõrgem peab olema <50, mul oli see 73. Muud põletikunäidud olid korras ehk ei näidanud midagi, raua tase veres on ka alla normi. Kas see ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere !
Kalprotektiinitõus on tibatilluke, haigust näitab 5-10 x tõus. Hea, et põletikuproovid korras. Pikemaaegse kõhulahtisuse põhjuseid on palju, neid uurib gastroenteroloog. Kui kõik uuringud ...

Loe edasi

Vereproovi vastused

Tehti vereproov. Vereproovis oli punases see: Mycoplasma pneumoniae IgG QN
36,6. Mida see näitab ?

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere !
Oelte põdenud mükoplasma pisikust põhjustatud haigust. Tavaliselt kopsupõletik. Ägedat haigust ei ole. Üksikanalüüsist on olulisem hinnata IgM, IgG ja IgA antikehade taset teatud aja möödudes. ...

Loe edasi

Mingi ümar klomp pärasooles.

Tere,

Olen 32 aastane mees. Ja küsin kas peaks muretsema. Nimelt ma ennem ei teadnud. Ei osanud aimatagi. Aga käisin täna hommikul wc häda 2. Ja peale seda. Hakkasin puhtaks pühkima. Ja tundsin. ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere !
Sagedasem põhjus- pärasoole veenilaiend. Ohutu ja sageliesinev. Täpsustamiseks soovitan pöördumist perearsti vastuvõtule, DRE e pärasoole digitaalne uuring, edasine käsitlus.

Head ...

Loe edasi

SVES

Tere,

Käisin jaanuaris 2024 südame protseduuril, kus mul sulgeti kodadevaheline avaus. Täna 4 kuud hiljem tunnen jätkuvalt SVES se oma rinnus. Peale protseduuri oli nagu ok. Märtsi alguses ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere !
Paistab, et konkreetset kehalist, eriravi vajavat haigust ei ole. Antidepressantidel on leevendav toime, kuid ka plaju kõrvaltoimeid. Nendest loobumine tekitab uusi probleeme, neid ka kirjeldate. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: