Nebilet 5 mg. 04.11.17 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,hea doktor!

Sain mõniaeg tagasi oma kardioloogilt antud ravimi,NEBILET 5 mg.Ei ole seda rohtu veel võtnud,kuna minu arst on puhkusel ja perearstilt otseselt,,targemaks,,ei saanud.Tahan küsida,kas antud rohtu peab võtma alati,ka siis,kui vererõhk on korras??(mul on väga kõikuv,eriti tõuseb öösiti,vahel on nii,et kaks nädalat kõik korras)Vererõhu tõus tekkis kolm kuud tagasi,öösel.Ennem suitsetasin( 8 aastat),nüüd jätsin maha,ei ole suitsetanud 2,5 kuud.Või on see ravim,,pidevaks tarvitamiseks?Määratud on 1 tbl päevas.

Aitähh!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Tänan usalduse eest. Nebilet, toimeainega nebivolool on pehme toimega vererõhuravim. See sobib eriti hästi kui vererõhk on periooditi kõrgem ja siis jälle normis. Vererõhuravi on pidev, nii on vererõhk kogu aeg kontrollitud ja selle tõus ohtlike väärtusteni ei ole võimalik. Vererõhutõbi on haigus, mida ei ole võimalik välja ravida. Ravi on, nagu märkisin- pidev. See on ka hea seepärast, et pole vaja mõistada, kas rõhk on normis, veidi kõrgem või täitsa kõrge. Ja tahaks rohkem elada, kui tegeleda enda pideva mõõtmise ja analüüsimisega. Selleks on meedikud. Nebilet ei langeta vererõhku liiga madalale, sellel on ka täiendav veresooni kaitsev toime.
Soovitan iga päev hommikul ärgates kohe ravimi võtta sisse ja teha seejärel kõiki igahommikuseid tegevusi. Ja kõik on hästi ! Olete juba teinud parima valiku oma tervise heaks- loobunud suitsetamisest. Õnnitlen ja soovin edu suitsuvabana püsimisel.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi