tugevalt paistes jalad 02.07.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Mu abikaasal on jalad altpoolt polve paistes ja kuidagi pinges ja kovad. Ka on muutunud jalgade varv altpoolt polvi - need on kuidagi tumedad. Ka valutavad nad tal tugevasti, kuid arsti juurde abikaasat enam ajada ei suuda. Kord oeldi talle sealt, et see on neerudest, kuid midagi muud ei tehtudki. Kuid viimasel ajal on varvus eriti tumedaks lainud ja jalad on nagu krampis.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Olete jätnud märkimata paar " pisiasja" vanus, sugu, varasemad hgaigused, elu ja tööstiil.
Siiski oletan, et Teie vaevuse põhjuseks võib olla süvaveenilaiendid, venoosne turse või ka südamepuudulikus. Kõige sageasemaks probleemiks suveti on just venoosne turse, mille raviks on soovitav vältida kestvat istumist või seismist, seda soodustab ka näiteks bussisõit kui puudub võimalus jalgu sirutada. Esimeseks soovituseks oleks lamamine kõrgemale tõstetud jalgadega ja veenisukad keskmise survetugevusega ( u 15 mm/hg ). Loomulikult on minu peamine soovitus siiski pöörduda perearsti vastuvõtule, kus selgitatakse vaevuse täpne põhjus ja koostatakse vastav uuringute-konsultatsioonide ja raviplaan.
Head tervist soovides Madis Veskimägi