Lühiajalised peavalud lapsel 22.04.24 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Kas kellegil lapsel on tihedalt lühiajalist peavalu. Poiss eelmine kolmapäev kui oli ilus ilm käis lühikeste käistega ja nokaga väljas, kuigi tuul oli külm. Peale seda pea valutas päeva jooksul mitu korda. Ütles,et too päev näiteks toas ei valutanud,ainult õues.Mitte küll nii,et ta oma tegevused pooleli jätaks ja nüüd on esmaspäevast peaaegu iga päev kurtnud peavalu, küll pea taga kui küljel,kui otsa ees. Kestab nii mõned sekundid. Helistasin perearstile aga tema ütleb,et sellised lühiajalised pole ohtlikud.Kas see võib olla mitu dagi ohtlikku?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Mõistlik on kindlati üritada selgitada peavalude põhjus. Selleks tuleks pöörduda lasteneuroloogi vastuvõtule või ägeda valu korral lastehaigla EMOsse.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika.