Sõrmenärvid ei tööta 15.04.24 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Mõni aeg tagasi kandsin käes 30kg kilekotti, mis soonis sõrmedesse tugevalt sisse poest auto juurde jalutades. Sellest tekkis keskmistesse sõrmedesse tuimus ja surin paremal käel. Katsudes on ebamugav "nõelte" tunne.

Nüüdseks on möödas juba 2 nädalat ning sümptomid pole üle läinud (Natuke vist vähem häirivam on, aga võib olla olen lihtsalt paremini kohanud selle ajaga)

Ilmselt raskus surus sõrmedel närvid kokku ning ei tööta nüüd enam korralikult.

Kas peaksin pöörduma arstile (perearst või neuroloog) või ei aita midagi muud kui ootamine?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Närvivigastused paranevadki väga aeglaselt - kuudega, mitte nädalatega. Kui siiski paranemist ei teki, tuleks pöörduda neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika