Rasestumisvastase plaastri vahetamine 24.04.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Hakkasin kasutama rasestumisvastaseid plaastreid ja soovin üle küsida vahetuse kohta. Kui päevad hakkasid panin esimese peale siis teisel nädalal vahetasin ja sammuti ka kolmandal kuid kas nüüd ma peaksin jätma sisse plaastri vaba nädala?Kuigi alles 2 nädalat tagasi olid päevad ning kas sellel plaastri vabal nädalal olen ma ikka kaitstud ega pea kondoomi vahekorras kasutama?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 19-aastane

EVRA plaastreid kasutatakse skeemi 7+7+7 ja siis 7-plaastrivaba päeva, mis märkige üles ja nimetage igale arstile, kuhu pöördute.
Rasedusvastane kaitse on tagatud ka 7-plaastrivabal päeval. Skeem on alati 21(7+7+7)+7, kokku 28.
Nende veritsuste nimi ei ole "päevad" ja see tekitaks segadust, sest menstruaaltsüklit reguleerivad hormoonravimid EVRA.
Kondoome tuleb kasutada hoidumiseks sugulisel teel levivatest haigustest.
Kindlasti vaktsineerige end HPV vähiviiruste vastu.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7