Canesten 21.04.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Umbes kuu aega tagasi panin tähele et väga palju voolust on, vahepeal peale vahekorda ka oli väikseid tükke. Uurisin ja uurisin ja koguaeg sain vastuseks et tupeseen aga ühtegi muud sümptomit ei olnud. Peale viimast vahekorda olid väga väga suured tükid ja tekkis õrn sügelus ja siis järgmisel päeval ostsin apteegist igaksjuhuks Canesten 500mg mille siis juhiste järgi õhtul enne magamist panin tuppe. On nüüd 2 päeva mööda läinud ja kui wcs käisin oli vesine ja läbipaistev voolus koor suure vere tükiga, kas see võib olla Canesten kasutamisest või peaksin arsti juurde pöörduma?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 20-aastane

Alati iga mure puhul saate pöörduda noorte nõustamise keskustesse kuni vanuseni 26.
Välistada tuleb STLI -sugulisel teel levivad infektsioonid, vähemalt urogenitaalne klamüdioos, gonorröa, Mycoplasma Genitalium jms. Kuna tupe seeninfektsioon on elustiiliga seotud ja enim levinud, siis on paljud hooldustooted apteegi käsimüügis:
1) kreem Imazol Plus;
2) op.hoiamed.ee/tootekategooria/vaginaalne-infektsioon/
Dermoxen Bactor vaginaalsed oovulid on ideaalne lahendus bakteriaalsete- ja seenhaiguste raviks ( Candida Albicans, Candida Krusei, Candida Glabrata, Prevotella, Mobiluncus, Garnerella vaginalis, Mycoplasma hominis, Trichomonas Vaginalis);
3) flukonasool kapslid suu kaudu sisse võtmiseks üks kord nädalas.

Kui kaebused ei leevene, siis peaks oma perearstil või otse SynLabis kontrollima nii veresuhkru kui ka kliinilise vereanalüüsid suhkruhaiguse ja aneemia välistamiseks.
https://synlab.ee/arstile/tasuta-testimine-ja-noustamine/
Lisaks HIV testile on tasuta ka B- ja C-hepatiidi analüüsid ning Treponema pallidum vastased antikehad (sõeluuring) (S-T pallidum Ab). Tasulise teenusena saab vajadusel end testida mitmete teiste sugulisel teel levivate nakkuste osas. Suguhaiguste teste saavad patsiendid teha ka tasu eest SYNLABi patsiendiportaali kaudu. Analüüside tulemused saab kätte samast proovivõtupunktist.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7