Valge voolus tükkidena tupest 23.11.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Mul on mure. Viimased nädal aega tuleb mul tupest valged voolust tükkidena tupe ümbrus on valulik ja kipitav.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Teil on seenpõletik, mis on tupes keskkonna häire ja sellel on palju erinevaid põhjuseid. Tegemist ei ole suguhaigusega.
Saate apteegi käsimüügist kasutada Canesten küünalt ja 5-7 päeva lisaks Klotrimasol kreemi. Võite võtta 1 kapsli Fluconazoli 150mg. Ravi ajal ja umbes 7-10 päeva jooksul ei soovita olla vahekorras, kanda kitsast riietust, stringe, süüa magusat ja nisujahutooteid. Pesemiseks kasutage õrna intiimpesuvahtu või -geeli.