Parema ovaariumi kõrval vedelikuga moodustis 29.01.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Lugesin viimasest viljatusravi analüüsidest järgnevat-
Parema ovaariumi kõrval (?) ebakorrapärane vedelikuga moodustis. Arst hiljem selle kohast infot ei andnud. Emakakaelavähi uuringule lähen 31.01.24.
Eelmine oli negatiivne (tehtud 2 aastat tagasi).

Kas peaksin pöörduma kiiremas korras naistearsti juurde? On põhjust muretsemiseks?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 39-aastane

"Parema ovaariumi kõrval (?) ebakorrapärane vedelikuga moodustis." Kui tegemist oli günekoloogilise ultraheliuuringuga, siis tuleb kirjeldada kõike, mis hetkel jälgitav. Võimalusi on mitmeid: kas on seotud munasarjaga või ei ole? kas liikuv sooleling? kas vedelik liidete vahel? jne. Kui olete saanud ovulatsioone stimuleerivaid ravimeid on võimalusi rohkem. Suure tõenäosusega ei ole tegemist vähiga. Selleks on olemas ka munasarja kasvajamarker ehk onkomarker Ca 125, mida võib ka ise tasudes teha SynLabis.
Emaka kaela uuringud on hoopiski midagi muud: kaasajal HPV viiruste uuringud HPV/NAT. Uuritakse 14 HPV kõrge riski viiruse RNAd.
Tähtsaim on viljatuse põhjuse selgitamine ja tegutsemine, sest tasuta IVF aeg saab läbi vanusega 41.
Parimate soovidega

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7