Valk uriinis 08.09.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 34 nädalat rase. Tegin uriinianalüüsi ja selgus, et valku uriinis on 0,15 g/L. Kui ohtlik see kogus on? Turseid ei ole, vererõhud korras (100-115/65-80).

Aitäh!

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Antud juhul, kui valk uriinis on 0.15 g/l, ei ole vaja teha midagi muud, kui tuleb uriini analüüsi korrata. Kui analüüsis on valk uriinis 0,3g/l või rohkem, on tegemist preeklampsiaga ja siis on vajalik koheselt teha põhjalikumad analüüsid ja uuringud ning tavaliselt suunatakse selleks haiglasse. Soovitan kodus igapäevaselt mõõta vererõhku. Kui vererõhu väärtused on korduvalt 140/90mmHg ja rohkem, siis pöörduge koheselt arstile.