Preeklampsia kahtlus 07.07.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Hetkel rasedust 37+5. Äsja käidud ämmaemanda vastuvõtul, kus vererõhk 160/100. Peavalusid, nägemishäireid pole olnud. Käed-jalad viimasel ajal rohkem paistes, aga olulist turset pole. Viimase 3 nädalaga kaalutõus 3 kg. Kirjutati vererõhku alandavad rohud. Uriini- ja vereanalüüsi kohta öeldi, et näidud normis. Palun abi uriinianalüüsi tulemuste tõlgendamisega. Mulle tundub nagu mitmed näidud üle normi.
Erikaal 1.015
pH 6.5
Leukotsüüdid 500 E6/L
Nitrit NEG
Valk NEG
Glükoos NEG
Ketokehad 0.5 mmol/L
Urobilinogeen NEG
Bilirubiin NEG
Erütrotsüüdid 10 E6/L
Valk/kreatiniin uriinis 67.500 g/mol
Valk uriinis 0.27 g/L
Kreatiniin uriinis 4.000 mmol/L

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Kuna tegemist on 38. ras. nädalaga ja lisandunud on kõrgenenud vererõhu väärtused ning uriinis on valku 0,25g/l, siis on vajalik pöörduda sünnituse juhtimise plaaniks kas oma arsti poole või sünnituse vastuvõttu. Vajalik on uriini analüüsi korrata. Preeklampsia korral on näidustatud sünnitustegevuse esilekutsumine. Vabandan puhkuse tõttu hilinenud vastuse pärast.
Heade soovidega,
dr. Katrin Seidelberg