Keiser ja rasedus 23.02.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere , olen 5 ndat nädalat rase umbes, erakorralisest keiserlõikest ja lapse kaotusest seoses preeklampsiaga on möödas 4 kuud. Soovime väga seda last, mis ja kuidas edasi. Kui suured on riskid ja mis ohud seoses lapse ootusega, kas on mul võimalus proovida ka ise sünnitada . Kas preeklampsia võib korduda ja peaks rohkem uuringuid tegema või kuidas edasi. Hirm on sees ,aga soovime väga last ja abort ei tuleks kõne allagi. Arsti aeg alles 3 me nädala pärast. Kas kui väliselt haav ilusti paranenud ,siis kas sisemine haav võib olla paranenud 4 ja kuu jooksul.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Soovitan Teil rasedusega arvele võtta sama ämmaemanda juures.Väga oluline on vererõhkude kontroll ja valgu kontroll uriinis.Samuti on olemas preeklampsia riski
hindamise skriining.
Rasedus on küll väike,aga Teile määratud kontrolli aeg on piisav.
Edu soobvides,
Maie Väli