Rinnavähk? 10.04.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Rinnavähk?
09.04.23 / Naistehaigused
Külastaja küsib:
Tere ! Käisin omal algatusel mammograafi uuringul eelmise aaasta oktoobris,mitte,et mul oleks mingeid kaebusi olnud,aga kuna sõbranna läks siis läksin mina ka ja sealt siis hakkasid välja koorduma sellised tulemused.Panen siia oma uuringute vastused 21.10.2022Kirjeldus: Leid:
Mõlemas rinnas on keskmise transparentsusega fibronodulaarne struktuur, tihedusaste
2; mõlemas rinnas on aimatavad väheintensiivsed sõlme, maliigsekahtlasi muutusi ei
eristu.
Aksillaarpiirkonnad transparentsed.

Võiks teha UH leiu täpsustamiseks.Tegin siis 28.10.2023 UH leiu ja seal tulemused siis sellised:UH UURING PAREM JA VASAK RINNANÄÄRE NING AKSILLAARKOOPAD:
Koelisi koldeid rindades ei visualiseeru. Kaltsifikaate esile ei tule. Paremas rinnas
on kolm piirdunud verevooluta tsüsti d. 0,8-1,1 cm ja vasakus rinnas on kolm sarnast
tsüsti d. 0,7-1 cm. Cooperi ligamendid ei katke. Mõlemapoolselt aksillaarsel tavapärase
suuruse ja struktuuriga lümfisõlmed.LEID: Mõlemas rinnas on kolm tsüsti.
Soovitati poole aasta pärast uus UH teha ,kui soovin.Korralikult oma tervise pärast muretsev ,tegin siis uue UH 06.04.2023 ja sealt siis selline leid ,et olen siiani endast nii väljas ja paanikas,et kas tõesti viie kuuga on mul väljarenenud rinnavähk.Panen viimased UH tulemused ka teile siia ülesse. Kirjeldus: Mõlemapoolselt on rinnad mõõduka fibroglandulaarse struktuuriga, vasakus
rinnas koldelist muutust ei tähelda.
Vasakus rinnas alumiste kvadrantide vahel on 7 x 6 mm kajavaene, kergelt ebatasase
kontuuriga kolle, sees väike lubjastus?
Aksillaarsel patoloogiliselt suurenenud lümfisõlmi ei tähelda.

BiRads 3. Kuna kontuur on kergelt ebatasane, siis vajaks proovi võtmist. Võetud ühendust
PERHI Naistehaiguste polikliinikuga.
Kolle oli ikka paremas rinnas ,kirjeldusele on ekslikult vasak läinud ja võeti PNB kuna JNB ei õnnestunud kätte saada ja seda lähen uuesti tegema.BiRads 3. Kuna kontuur on kergelt ebatasane, siis vajaks proovi võtmist. Võetud ühendust
PERHI Naistehaiguste polikliinikuga. Vastuvõtt- dr. V.Zobel 24.04.kell 11:20.

JNB võtmine ebaõnnestus, hetkel võtsin UH kontrolli all PNB, materjal kahel klaasil
saadetud tsüstoloogiliseks uuringuks.
Vana fibrotsüstiline ala? Maliigne??
Mul nüüd selline küsimus,et kas tõesti areneb vähk nii kiiresti ja mammograafia uuringus pole seda viis kuud tagasi nähtud.
Aitäh Teile ,kui leiate aega minu murele vastata.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 39-aastane

Teie pikka kirja lugedes on mure arusaadav, kuid hetkel ei ole rinnavähi diagnoosi ju kliiniliselt kinnitatud.
Vastuvõtt dr Zobel 24.04.kell 11:20, siis täpsustatakse leiu kahtlus: "Vana fibrotsüstiline ala? Maliigne??"
Meditsiinis on ikka nii, et negatiivne vastus ei pruugi tähendada mitte midagi. Positiivset leidu käsitletakse alati positiivsena. Suunamisdiagnoosid ongi võimalike kahtluste välistamiseks. Enamik kliinilisi diagnoose püstitatakse välistamise teel. Väga hästi, et raviarstid on mõelnud ja edasi suunanud.
Unustasite kirjutada, kas olete sünnitanud ja kui kaua rinnaga toitnud? Rinnaga toitmine põhjustab anatoomilisi muutusi, kuid on nn "vähivastase" toimega.
Olete noor, noortel on nn tihke rinnakude ning ei mammograafia ega ka rinna UH uuring ei ole täiuslikud.
Vajadusel tehakse isegi mitmed erinevad kompuuteruuringud.
Ise saate mitte suitsetada, hoida kehakaal normis, piisavalt liikuda, olla aktiivne. Mitte tarvitada kontrollimatult ravimeid ja muid biostimulaatoreid. Kahjuks mure ei aita, aitab tegutsemine.
Rinnatsüstid ja fibroadenomatoos (fibronodulaarne struktuur) on healoomulised muutused.
Olete suures haiglas PERH, kogenute spetsialistide jälgimisel. Tehakse kõik parim, mis Eestis on võimalik.
Arste tuleb usaldada ja küsida alati juurde, et oleks kindlam ja rahulikum ja selgem.
Andke minulegi teada, millised vastused on 24.4 uuringutel.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7